portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Mistrzejowice - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Mistrzejowice - sprawy dzielnicowe » Forum » Nowy blok na Sosnkowskiego!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nowy blok na Sosnkowskiego!

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
bilard 
   

Bywalec


Wiek: 52
Dołączył: Wto Wrz 07, 2010 20:17
Posty: 41
Skąd: krk

PostWysłany: Pon Cze 20, 2011 22:31    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

koszt zamka raczej bedzie rozliczany z firmą Dierre, u mnie np automatyczny próg opadowy nie działa poprawnie nie opada równo do powierzni podłogi-opada tylko jedna strona, być może jest to powodem zapylenia drzwi po gładziach ;(
KeyKey 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Cze 28, 2010 14:23
Posty: 18
Skąd: Kraków-Krowodrza

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 20:54    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

tomcygg napisał:
A jest mozliwość pierwszej bezpłatnej regulacji drzwi?

U mnie jest straszna dziura i wieje oj wieje. Nie mówiąc już o tym że drzwi nie przylegają do futryny


Pierwsza regulacja przy wymianie zamka była bezpłatna.
Johnny_Bravo 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Lut 03, 2011 10:25
Posty: 5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Cze 22, 2011 14:48    Temat postu: Niesprawny domofon w klatce 1

Witam,

kontaktowlem się z administracją w sprawie niesprawnego domofonu. Problem tkwi w tym,ze ktoś w naszej klatce prawdopodbnie podczas remontu zdjał domofon i powtórnie go nieprawidłowo zamontował lub w dalszym ciągu nie założył go ponownie. To prawdopodobnie powoduje błąd podczas proby dodzwonienia sie do mieszkań.
fuzzill 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 9:15
Posty: 6
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Cze 22, 2011 15:22    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

a mozna w jakis sposob to sprawdzic? bo bez domofonu to troche kiepska sprawa
fuzzill 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 9:15
Posty: 6
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Cze 22, 2011 15:54    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

Poza tym to tez troszke dziwnie zrobiona instalacja skoro odlacznie jednego unifonu powoduje wywalanie calego systemu - przeciez takie potraktowanie tego bedzie powodowalo ze co chwile moga byc probemy z dodzwonieniem sie do mieszkania.
fuzzill 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 9:15
Posty: 6
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Cze 22, 2011 19:11    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

zapytalem jednego z instalatorow tego typu systemow o mozliwosc zaklocenia calego ukladu przez jeden zepsuty lub zle zainstalowany unifon i oto co dostalem w odpowiedzi: "Nie może być tak w instalacji,, że jeden unifon blokuje całą klatkę schodową, to po prostu bzdura! Nie chce im się naprawiać i już".
Novykrak 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Sob Lis 27, 2010 11:37
Posty: 39
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Cze 22, 2011 21:26    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

Nawet jesli ktos zrobil zwarcie to monter powinien to zlokalizowac.... przeciez ma dostęp do centralki.Tak to mozemy czekac i czekac a domofon dalej nie dziala
atopeh 
   

Bywalec


Wiek: 113
Dołączył: Śro Lut 23, 2011 19:46
Posty: 31
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 11:25    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

Co sądzicie o zdjęciu znaku sprzed bloku? I o parkowaniu tego samochodu? Proszę o komentarze.


3.JPG

3.JPG





2.JPG

2.JPG





1.JPG

1.JPG


asenata 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 03, 2011 19:50
Posty: 24
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 14:25    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

Ten samochód rzeczywiście ostatnio często tak stoi ... Niestety nie mamy miejsc parkingowych i stajemy samochodami na tej drodze, jednak róbmy to z głową.
lola82 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Kwi 08, 2010 23:48
Posty: 20
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 20:49    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

Wiem, że parkingu wokół naszego bloku po prostu nie ma, są garaże, ale nie każdego może pozwolić sobie na zakup garażu i pewnie większość stoi bezużyteczna, jednak parkowanie samochodów na jedynej drodze dojazdowej, ewakuacyjnej i pożarowej jednocześnie do drzwi wejściowych w naszym bloku jest co najmniej niestosowne.

Każdy z nas miał świadomość jak wygląda sytuacja z miejscami postojowymi przed zakupem mieszkania i decydując się na mieszkanie tutaj wiedział, że będzie z tym problem.

Parkowanie na prostym odcinku dojazdówki - powiedzmy, że można znieść. Jest w miarę dużo miejsca aby samochód przejechał.
Parkowanie jak na załączonych zdjęciach oraz w okolicy śmietnika powoduje trzy rzeczy:
- brak jakiejkolwiek możliwości dojazdu samochodu dostawczego, nie mówiąc już o karetce lub straży pożarnej, gdzie o życiu decydują czasami sekundy
- frustracja mieszkańców, którzy widząc brak wolnej koperty chcą normalnie nawrócić i wyjechać z naszej posesji - dostaję czerwonej gorączki jak muszę cofać na wstecznym, bo nie można wykręcić obok śmietnika
- ewentualną stłuczkę samochodu wyjeżdżającego z posesji z samochodem wjeżdżającym, przez zajęcie jednego pasa mamy ruch wahadłowy

Podsumowując:
- znak zdemontował mieszkaniec naszego bloku - na bank
- wszyscy zapłacimy za montaż nowego
- teraz na legalu można parkować gdzie się chce - nie ma znaku, nie ma zakazu
- parkujący w miejscach niedozwolonych, powinni mieć świadomość, że przez takie postępowanie milcząco zgadzają się na to, iż kiedyś jakiś samochód dostawczy pozostawi na ich karoserii ślady swojej obecności - po prostu mniej wprawny kierowca dostawczaka nieumyślnie zarysuje komuś karoserię oraz w piękny poranek zamiast samochodu znajdą kartkę z informacją, że ich samochód nocuje na parkingu straży miejskiej (wystarczy wkurzony mieszkaniec)

Mój wpis to jedynie czysta analiza sytuacji.
atopeh 
   

Bywalec


Wiek: 113
Dołączył: Śro Lut 23, 2011 19:46
Posty: 31
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 22:09    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

*********
smartm 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Wto Lip 12, 2011 22:36
Posty: 2
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 22:47    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

na prostej drodze dojazdowej też nie powinno się parkować!!, jest wiele garaży niewykupionych, jeżeli kogoś stać na auto to niech kupi garaż, albo sprzeda samochód
a właścicielka garażu na -2 powinna oddać znaki, które przechowuje w swoim garażu,a najlepiej niech sama je przykręci na słupek
kasiaW 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Sie 23, 2010 13:20
Posty: 7
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Lip 13, 2011 9:21    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

Co do parkowania samochodów, to od samego początku były u nas tłumy- tak gdzie to zakazane, w miejscach gdzie za to grozi odholowanie samochodu! Rozumiem, że wszystkie osoby, które codziennie tam parkują (poza 3 wyznaczonymi miejscami) zdają sobie sprawę, że łamią prawo, oraz stwarzają zagrożenie dla wszystkich mieszkańców w tym dla siebie, swoich rodzin w razie różnych wypadków losowych. Nie tragizowałabym z miejscami postojowymi, że ich brak- owszem jeśli komuś nie chce się przejść 5 minut i musi stać niemal pod klatką bo takie ma własne wymogi życiowe no to faktycznie ma problem- wspólczuje, ale ja codziennie parkuje nie łamiąc prawa, nie stwarzając zagrożenia i 3 minuty spaceru mnie naprawde wiele nie kosztuje. Przyznam szczerze, że informacja o kradzieży znaku- jeśli jest prawdziwa, spowodowała, że mi wstyd, że mieszkam w jednym bloku ze złodziejami ! i liczyłam, że ALTERNATYWY 4 to już tylko mogę w TV pooglądać a jednak..... ja rownież nie mam zamiaru płacić za nowy znak bo komuś nie chcę się ruszyć 4 liter i przespacerować !
asenata 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 03, 2011 19:50
Posty: 24
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Lip 13, 2011 10:29    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

Drodzy sąsiedzi bez nerwów. Wcześniej mieszkałam w bloku, w którym ciągle były jakieś problemy i ludzie wylewali swoje żale na forum, skończyło się to tak, że każdy na każdego patrzył wilkiem. Problem z parkowaniem u nas był, jest i będzie. Każdy widział co kupował. Fakt. Ale twierdzenie "kupcie sobie garaż, albo sprzedajcie samochód" jest zwyczajnie niegrzeczne. Parkować możemy albo u nas na posesji - 3 miejsca, reszta niezgodna z prawem, albo na parkingach poza - tam też niestety nie wszędzie można, bo wzywana jest straż miejska, zresztą nam ostatnio porysowali i to dość dokładnie samochód za stanie na parkingu spółdzielni. Jest jak jest. Nie zostawiam jednak samochód tak jak w/w passat stoi, bo mam trochę wyobraźni - i czasem muszę się przespacerować znacznie dłużej niż 3 minuty Smile Ale też i staję na "tej" prostej, przyznaję, lecz robię to tak, żeby jak najmniej przeszkadzać innym. Sąsiadowi, który ma pewność na 100 radzę podejść do osoby, która odkręciła znak i uświadomić jej, że nie jest anonimowa (ja tego nie widziałam), a sławnemu już na tym forum właścicielowi passata może włożyć kartkę za wycieraczkę traktując to jako pierwsze ostrzeżenie? (prawdopodobnie nie czytają forum więc nie wiedzą, że jest taki szum). Tyle moich wypocin. Proszę tu tylko sąsiadów - więcej spokoju. Dziękuję Smile)
smartm 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Wto Lip 12, 2011 22:36
Posty: 2
Skąd: kraków

PostWysłany: Śro Lip 13, 2011 18:22    Temat postu: Re: Nowy blok na Sosnkowskiego!

chodzi o to, że Ci którzy chcą parkować "przed samymi drzwiami" powinni kupić garaż, wtedy wsiądą do winy i są już w domu
wielu mieszkańców naszego bloku parkuje na osiedlu lub parkingu lewiatanu,
po drugiej stronie ulicy mamy nawet parking strzeżony - alternatyw jest wiele
ale oczywiście niektórzy wolą łamać prawo, i przeważnie te same samochody są zaparkowane przed blokiem
Odpowiedz do tematu Strona 26 z 28 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama